Duvar Kağıdı Trendleri :

Duvarlarınızı canlandırın

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
No public Twitter messages.
Twitter

Duvar kağıtları 80 li yıllarda ve 90 lı yılların başlarında ülkemizde oldukça yaygındı. Çoğu ev ve iş yeri sahipleri duvarlarını sökerek yerini boya ve saten boyaya bıraktı. ülkemizde son zamanlarda ithal duvar kağıtları yüksek kalitesi ve çok çeşitli desenleri sayesinde yaşanabilir alanlarda sıkça rağbet etmeye başladı.

Ofis, iş yeri, otel, hastane, konutlar duvar kağıtlarının cazibesi ile duvarlarının dekorasnda çok önemli bir yer olarak dekorasyon tamamlama ürünü olarak görülüyor. Dekorasyonda önemli bir yer tutan duvar kağıtlarını mimar, müteahhit, tesis işletmeleri duvar dizaynlarında duvar kağıtlarını tercih etmektedirler. Çok seçeneklerin bulunduğu duvar kağıtları her dekarasyona uygun renk modelleri bulunabilmektedir. Özellikler yaşanabilir alanlarda kullanılan saten boyaların solvent içermesi ve kanserojen olması sebebiyle bilinçli tüketiciler avrupa malı duvar kağıtlarını seçmektedirler. Avrupa’da duvar kağıtları üretiminde solvent kullanılmaması ve farklı markaların çevreye karşı duvarlı olduğundan mavi melek sertifikalı ürünler ülkemizde sıkça rastlanmaktadır.

Elyaf tabanlı, kağıt tabanlı, vinly yüzeyli, rölyef yüzeyli, tekstil tabanlı ürünler kulanılacak alanlara seçilir. Esneme yapmayan alev iletmeyen silinebilir özelliklere sahip duvar kağıtları müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Farklı bir ortam oluşturmak isteyen müşteriler örneğin; kafeterya sahibi olan bir işletmeci kafeteryaya özgü duvar kağıtları seçip, işletmesinde farklı bir atmosfer oluşturabilir veya duvar kağıdı ile üç boyutlu görünümler oluşturabilir. Kendine has özgü modellerin ortaya çıktığı binlerce çeşidin olduğu duvar kağıt sektöründe genellikle yeni yapılan koutlarda müteahhitlerin konut duvarlarının farklı bir havaya büründürdüğünü konut satışlarının hızlı ve kar oranının artışı olarak düşünüldüğünden duvar kağıtlarını tercih etmelerine sebep olmuştur.

You must be logged in to post a comment.